Przepis na klasyczne ceremonialne kakao 0
10.jpg

1. Ceremonialne kakao odmierzamy na wadze kuchennej w odpowiedniej dla siebie dawce (1 płaska łyżka to około 10g).
2. Kroimy na wiórki lub trzemy.
3. Wsypujemy do słoika z dobrą nakrętką.
4. Zalewamy dobrej jakości przegotowaną wodą o temperaturze 70-80st. C. w ilości około 250-350ml na porcję ceremonialnego kakao.
5. Szejkujemy do uzyskania gładkiej konsystencji.
6. Przelewamy do ceremonialnego naczynia.
7. Wypowiadamy intencję i pijemy!


Opcjonalnie w trakcie szejkowania można dodać ulubiony dodatek:- miód- chilli - sól- cynamon cejloński- korzeń biały maca - sarsaparillę mieloną z Indii (nie meksykańską!)- płatki roży etc.
Good tip: - Dobrze jest nie jeść nic na minimum 3-4godz. przed ceremonią kakao. Tradycyjnie pości się nawet cały dzień, należy jednak dużo pić w trakcie dnia.
- Wygospodaruj przestrzeń na ceremonię (około 3-4godzin), nie rozpraszaj się. Daj sobie czas.
- Jeśli w smaku kakao jest dla Ciebie zbyt kwaśne lub za gorzkie spróbuj dodać nieco więcej wody to może wpłynąć bardzo pozytywnie na smak i konsystencję. Często niewielki dodatek wody powoduje, że kakao staje się w smaku bardziej mleczne i aksamitne! Spróbuj znaleźć właściwą dla siebie proporcję! Dla nas to czasem nawet 100ml wody na każde 10g ceremonialnego kakao.
- W trakcie ceremonii pij wodę minimum 1 litr! Pozwoli to poprawić przyswajanie składników odżywczych i substancji naturalnych zawartych w napoju, a także poprawi krążenie.
- Przygotuj świeży sok, koktajl oraz tacę z owocami, aby w trakcie ceremonii lub po jej zakończeniu wzmocnić się naturalnym pożywieniem.
- Ceremonialnego kakao nie mieszamy z mlekiem oraz cukrem! Można użyć mleka roślinnego oraz miodu, melasy, syropu trzcinowego lub kokosowego.
- Traktuj ceremonialne kakao z szacunkiem.


*Nie mieszaj napoju z alkoholem!
*Upewnij się, że nie masz przeciwwskazań zdrowotnych do przyjmowania 100% pasty kakaowej.

Autorką wyżej zamieszczonych tekstów jest mgr Katarzyna Fizia, dietetyk i specjalista medycyny chińskiej (Instytut Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao).

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl